Author Topic: GIFiles Release: Oligarchs and Russian Interests|Oligarhi un Krievijas Intereses  (Read 1572 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline LatviaFoWL

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 47
  • WikiLeaks is the early stage of direct democracy.
Latvija/Krievija - Oligarhi un Krievijas Intereses

Šī gada sākumā, kad Wikileaks galvenais redaktors Džuljens Asanžš vēl paļāvās uz britu tiesu sistēmas plaši daudzināto neatkarību, un bija ļoti aizņemts tiesā apstrīdot viņa izdošanas ordera spēkā esamību, tas neapturēja WikiLeaks organizācijas darbību – tieši otrādi - viņi strādāja ar pilnu jaudu un 27. februārī sāka publicēt Stratfor kompānijas e-pastus jeb tā saucamos globālās izlūkošanas failus.

Atgādināšu, ka Wikileaks ir starptautiska bezpeļņas plašsaziņas līdzekļu organizācija, kura publicē dažāda veida nopludinātu informāciju, kas līdz šim nav bijusi pieejama sabiedrībai. Globālās izlūkošanas faili ir viens no lielākajiem datu apjomiem, kurus ieguvis Wikileaks. Tie ir vairāk kā 5 miljoni e-pastu, kas šobrīd pakāpeniski tiek publicēti Wikileaks interneta vietnē. Šo nopludināto e-pastu īpašnieks - Startfor kompānija - ir privāta globālās izlūkošanas organizācija, kas atrodas ASV.

Lai gan šajos nopludinātajos failos atrodam daudz vērtīgu faktu un jaunu informāciju, tai skaitā arī par Latviju, es tomēr lasītājiem ieteiktu saglabāt vēsu prātu un pašiem izvērtēt šīs globālās izlūkošanas organizācijas e-pastos pieejamās informācijas atbilstību realitātei; īpaši tas attiecas uz Startfor analītiķu ziņojumiem par notikumiem un ģeopolitiskajiem procesiem pasaulē, jo skaidrs ir viens – viņi nepretendē uz absolūto patiesību, bet gan tikai uz savu proamerikānisko viedokli.

Kā jau minēju, arī Latvijas vārds ir atrodams globālās izlūkošanas failos. Viens no svaigākajiem Wikileaks failiem par Latviju ir 2011. gadā nosūtītais Stratfor kompānijas e-pasts ar identifikācijas numuru 74705 http://wikileaks.org/gifiles/docs/74705_… , kurā aprakstīta situācija Latvijā.

Stratfor ziņo par ilgstošām baumām, ka Sanktpēterburgas mafija kontrolē Rīgas kuģu ostu. Ziņojumā pievērsta uzmanība bijušā ministru prezidenta Aigara Kalvīša neoficiālajai vizītei Maskavā, kur visticamāk tikuši apspriesti biznesa darījumi, kā arī tiek pieminēta kontrabanda uz Latvijas – Krievijas robežas saistībā ar bijušā muitas priekšnieka Vaskeviča vārdu. Tas viss norāda uz sakarībām starp cilvēkiem, kuri ir pie varas Latvijā un Krieviju.

Stratfor atzīmē, ka ļoti liels daudzums Krievijas naudas ieplūst Latvijā caur nekustamiem īpašumiem un izdara loģisku secinājumu, ka Krievija tādējādi iegūst lielāku ietekmi Latvijas politikā. Ziņojumā izteikts brīdinājums, ka nedrīkst aizmirst Latvijas banku sistēmu, kas ilgu laiku kalpojusi Krievijas naudas atmazgāšanai.

Lai gan šajā Stratfor kompānijas e-pastā lielākoties tiek apspriestas lietas un parādības, kurām prasīt prasās pierādījumi, taču vienu lietu gan viņi ir pratuši pareizi saskatīt un novērtēt.

«Būtu jāņem vērā, ka daudzi ietekmīgi cilvēki (ja ne pat lielākā daļa), oligarhi, politiķi Latvijā ir vecās komunistu partijas produkti vai čekas biedri; tas ir klubiņš, kas lielā mērā kontrolē valsti, un aizkavē attīstību. Līderi - politikā, valsts uzņēmumos – atrodas kukuļu pinekļos... tāpēc arī ir tik grūti noķert kādu no viņiem vai grupu – viņi visi kristu. Tās ir tikai spēlītes, kuras viņi spēlē, lai savā ziņā izpatiktu rietumiem un parādītu, ka korupcija «ir apkarota». Ņemot vērā arī to, kas vada Krieviju, varam redzēt, ka mentalitāte un prakse ir tāda pati. Šie cilvēki ir korumpēti un viņiem ir tikai viena interese – nauda.»

Materiālu sagatavojusi Džūlija Sniķere uz pētnieciskās sadarbības pamata, ko organizē Wikileaks. Materiālā izmantoti dati, kurus ieguvis Wikileaks.

--------------------------------------------------------------------------------------
Source: http://wikileaks.org/gifiles/docs/74705_re-alpha-insight-latvia-russia-oligarchs-and-russian.html
Read: http://www.draugiem.lv/wikileaks/
LatviaFoWL