Author Topic: Какво предстои да се случи и да реагираме?  (Read 2381 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline twitfreak

• New Member Group
  • *
Здравейте приятели,

Та, по същество - следва глобален икономически колапс, рестарт, или, ако ви е по-удобно - депресия. Към днешна дата, еврозоната е на път да се разпадне, защото едни от най-големите европейски икономики, сред които Испания, Италия и Гърция, са в много лоша позиция, на този етап. Всичко е заради прословутите дългове. Дълговете, за които някои от нас, съвестни и плащащи данъците си граждани, дори не са чували, но за които всички ще платим скъпо. На всеки 20 години по света се получава поне по една криза, а в този случей не е просто една и не е просто криза. Това ще е депресията, която не е първата в историята, но е първата, която ще засегне целия свят. По тази причина, обществото се вдига навсякъде. Това са хората, които за пръв път са усетили ударът на система, която не функционира в техен интерес.

Разпознати проблеми и причини, довеждащи до срив:
  • Държавни интереси
  • Частни интереси
  • Интересите на хората
  • Натрупване на дългове
  • Икономически, пазарни и социални разделения
  • Финансови инструменти
  • Конституционни и правни несъответствия
  • Бюрокрация
  • Корупция
  • Аутсорсинг
  • Липса на сигурност
  • Пристрастеност
  • Неизбежната, при тази глобална икономическа рамка, борба за надмощие
  • Всякакъв тип войни
  • Комплексност
Тези фактори не са единствените, за които може да се сетите, но са важни компоненти от многото деструктивни процеси, които влошават обстановката. Е как, кажете, няма да има сърдити?

Предричам, че обществото в един момент ще започне да търси промяна на статуквото, тъй като повечето от нас ще останат без препитание, заради недостатъците на обществено-организационната каша, в която удобно и мълчеливо сме се съгласили да участваме. Точно така! Не само политическия елит е виновен за цялата тази работа. Виновни са всички, до един! Те, защото са некомпетентни да решават каквото и да било, за наша сметка; и ние, защото сме ги сложили там.

Едно движение, наричащо себе си "Occupy", протестира по улиците, съставено от хора, искащи да бъдат чути и забелязани. Сблъсках се с техни представители, мотивирани да протестират и да се включат в обществения живот, застанали зад тази кауза. Те бяха запознати в детайли със случващото се, за разлика от много други, и искаха да направят нещо по въпроса (и те като мен). Такива ще стават все повече. В хода на разговора, разискваха всякакви проблеми, предимно финансови. Та въпроса ми към тях беше, а към вас е:
1. Какво ще правим?

Техният отговор не ми се стори задоволителен, а именно - липсата на такъв. Аз мисля, че тези проблеми обхващат основите на световната икономика, и че решаването им веднъж и завинаги, би трябвало да са на дневен ред за всеки един от нас, с оглед на предстоящите събития.

2. Какви други модели и мерки на обществена организация познавате, които биха могли да решат настоящите и бъдещите социални проблеми, като вземете впредвид горепосочените?

« Last Edit: December 13, 2011, 23:42:08 PM by twitfreak »

Offline d4n1337l

• New Member Group
  • *
s
« Reply #1 on: March 05, 2012, 20:33:48 PM »
s
« Last Edit: March 05, 2012, 22:51:56 PM by d4n1337l »