Author Topic: Press TV: Venemaa süüdistab Liibüat Süüria mässuliste väljaõpetamises  (Read 1762 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline bizarreism

  • New Member Group
  • *
  • Posts: 1
This article has been translated by a volunteer translator. Neither WL or The Official WikiLeaks Forum shall be held accountable for errors. The reader is welcome to check him/herself the original source linked below, and to comment if there is an error or misinterpretation. If an error is identified we shall endevour to correct it.

Original Title: Russia accuses Libya of training Syrian rebels

Venemaa süüdistab Liibüat Süüria mässuliste väljaõpetamises.

“See on täiesti lubamatu… Selline tegevus õõnestab stabiilsust Lähis-Idas.”

Vene saadik ÜROs, Vitali Tšurkin, on süüdistanud Liibüat Süüria mässuliste väljaõpetamises ja relvastamises nende võitluses Süüria president Bashar al-Assadi valitsuse vastu.

Vene saadik tegi märkuse ÜRO julgeolekunõukogu koosoleku ajal kolmapäeval.

“Meieni on jõudnud info, et Liibüas on võimude toetusel spetsiaalne õpetuskeskus “Süüria mässulistele” ja inimesi saadetakse Süüriasse seaduslikku valitsust ründama,” ütles Tšurkin.

“See on täiesti lubamatu… Selline tegevus õõnestab stabiilsust Lähis-Idas.” Lisas ta.

See süüdistus tuli pärast seda, kui hiljuti Wikileaksi poolt avalikustatud document paljastas, et salajased USA poolt juhitud NATO jõud tegutsesid Süürias Süüria valitsuse vastu.

Konfidentsiaalse dokumendi kohaselt väitis USA eraluurefirma Stratfori heaks töötav analüütik, et eelmise aasta detsembris oli ta viibinud Pentagonis kokkusaamisel, kus sai teada, et USA juhitud NATO jõud olid juba Süüria pinnal, relvastatud mässulisi välja õpetamas.

President Assad ütles teisipäeval, et võõrjõud püüavad Süüria valitsust õõnestada.

Süürias on olnud rahutused alates 2011. aasta märtsi keskpaigast. Vägivald on nõudnud sadu elusid, sealhulgas paljude julgeolekutöötajate.

Damascus süüdistab “lindpriisid, saboteerijaid ja relvastatud terroristlike rühmitusi” rahutustes, rõhutades, et seda korraldatakse välisriikidest.

Lääs ja Süüria opositsioon süüdistavad samas valitsust protesteerijate tapmises.

USA ja mitmed teised lääneriigid, sealhulgas Suurbritannia ja Prantsusmaa, samuti näiteks Saudi-Araabia, Katar ja Türgi, on toetanud Süüria valitsuse vastaseid meetmeid.

Original link: http://www.wikileaks-forum.com/index.php/topic,10167.0.html

http://www.presstv.ir/detail/230519.html

http://wikileaks.org/gifiles/docs/204627_re-insight-military-intervention-in-syria-post-withdrawal.html

This article has been translated from English to Estonian by bizarreism / Selle artikli tõlkis inglise keelest eesti keelde bizarreism.
« Last Edit: May 11, 2012, 21:41:15 PM by Green »