Author Topic: Meksikos Diplomatas Sako, Kad Amerika Bendradarbiauja Su Narkotikų Karteliais  (Read 2442 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Ipdy

  • New Member Group
  • *
  • Posts: 4
Remiantis iš JAV apsaugos firmos Stratforo nutekintais dokumentais Meksikos diplomatas teigia, kad JAV vyriausybė bendradarbiauja su Meksikos karteliais transportuojant narkotikus į Jungtines Valstijas ir kad JAV pasirinko Sinaloa kartelį bandydama apriboti smurtą Meksikoje.

Daug žmonių abejoja Stratforo informacijos kokybe, bet informacija iš MX1 – Meksikos užsienio reikalų pareigūno, kuris yra minimas kaip konfidencialus Stratforo šaltinis atrodo patvirtina pastaruoju metu girdimas pretenzijas dėl JAV ryšių su Meksikos narkotikų karu.

Labiausiai pastebima tai, kad ataskaitos nuo MX1 sutampa su tvirtinimais žmogaus, kuris yra Sinaloa kartelio viduje. Juose teigiama, kad kartelio bosas Joaquin Guzman yra JAV informatorius ir kad Sinaloa karteliui „buvo duota veiksmų laisvė toliau tonomis gabenti nelegalius narkotikus į Čikagą“. Operacija Fast and Furious buvo dalis susitarimo finansuojant ir apginkluojant Sinaloa kartelį mainais už informacija naudojama nuverčiant konkurentų kartelius.
Elektroninis laiškas su antrašte „Atsakymas: Nuo MX1 – 2“ išsiųstas pirmadienį, balandžio 19 2010 – Stratforo žvalgybos vice prezidentas Fred Burton sako:

Man atrodo JAV atsiuntė signalą, kurį galima interpretuoti taip:

„Juarez ir Sinaloa karteliams: Ačiū jums už tai, kad metų metus aprūpinote mūsų rinką narkotikais. Dabar mes esame susirūpinę jūsų vykdomu smurtu ir norėtume, kad jūs sustotumėt. Atsižvelgiant į tai prašau žinokite, kad Sinaloa yra didesnis ir geresnis kartelis negu Juarez. Taip pat atsižvelkite į tai, kad Ciudad Juarez mums yra labai svarbus kaip ir visas pasienis. Žinodami tai, prašyčiau kad jūs pasišnekėtumėte tarpusavyje ir visi mes grįžtume prie reikalų. Vėl gi, mes suprantame kad Sinaloa yra didesnis ir geresnis, taigi arba Juarez kartelis stoja į eilę arba mes juos sužlugdysime.“
Susumuojant aš jaučiu, kad JAV agentūros bandė nusiųsti signalą, kuriame karteliams sakoma bendradarbiauti tarpusavyje. Jie vienašališkai paskelbė nugalėtoją, tai beprecedentiška ir nusipelnė analizės.

Bill Conroy iš Narco News skelbia, kad MX1 aprašymas sutampa su viešai prieinamos informacijos apie Fernando de la Mora Salcedo – Meksikos užsienio reikalų pareigūno, kuris studijavo teisę Naujosios Meksikos Universitete ir tarnavo Meksikos konsulate El Paso, Teksase ir Fynikse.

2010 birželio 13 elektroninis laiškas su antrašte „Atsakymas: Gavai informaciją nuo mx1? Ačiū,“ MX1 tvirtina kad JAV ir Meksikos teisėsauga išsiuntė „signalą“ taktiškai sudarant sandorį su Tijuanos karteliais į pietus nuo San Diego Kalifornijoje, kas žymiai sumažino smurtą vietovėje.

Tai ne tiek žinia Meksikos vyriausybei, kiek tai žiniai Sinaloa ir Juarez karteliams. Paprasčiausiai žinia, kurią jie nori pateikti yra ta, kad Sinaloa laimi ir kad smurtas yra nepriimtinas. Jie nori, kad karteliai derėtųsi tarpusavyje. Idėja yra ta, kad jeigu jiems tai pavyks, smurtas nusmuks ir vyriausybės duos leidimą kontroliuojamiems narkotikų sandėriams.
Elektroniniame laiške toliau buvo parašyta kad: „pagrindiniai keliai ir krovinių gabenimo metodai į JAV“ iš Ciudad Juarez tiesiai už pasienio nuo El Paso, Teksase „jau buvo sutarti su JAV valdžia“ ir kad dideliems narkotikų gabenimams iš Sinaloa kartelio „Amerika neprieštarauja.“

Liepą Meksikos vyriausybės atstovas spaudai paskelbė Al Jazeera kad CŽV ir kitos tarptautinės saugumo jėgos „nekariauja su narkotikų prekeiviais“ tiek kiek „bando kontroliuoti prekybą narkotikais.“ Vidutinio lygio Meksikos valdininkas pasakė Al Jazeera kad remiantis diskusijomis su JAV valdininkais, kurie dirba su Ciudad Juarez, įtarimai yra teisingi.

WikiLeaks paviešino 2,878 iš 5 000 000 tariamų vidinių Stratforo elektroninių laiškų, kurių išsiuntimo data yra nuo 2004 liepos ir 2011 gruodžio, šiuos elektroninius laiškus 2011 metais maždaug per Kalėdas išgavo hakerių kolektyvas Anonymous.

Šaltiniai: http://www.businessinsider.com/stratfor-the-us-works-with-cartels-2012-9
https://www.wikileaks-forum.com/index.php/topic,15047.0.html

Šis straipsnis buvo išverstas vertėjo savanorio. Nei WikiLeaks, nei oficialus WikiLeaks forumas nėra atsakingas už klaidas. Kiekvienas skaitytojas yra kviečiamas pats/pati pasitikrinti šaltinius ir pakomentuoti jeigu ras klaidų arba klaidingų interpretacijų. Jeigu klaida yra atpažinta, mes pasistengsime ją ištaisyti.
[/size]