Author Topic: Eiropas Parlaments PAR #WikiLeaks  (Read 2453 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline LatviaFoWL

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 47
  • WikiLeaks is the early stage of direct democracy.
Eiropas Parlaments PAR #WikiLeaks
« on: November 21, 2012, 11:10:17 AM »
'European Parliament votes to protect WikiLeaks' Latvian translation
----------------------------------

Eiropas Parlaments nobalso, lai aizsargātu WikiLeaks
Otrdien, 20. novembrī, 19:00 GTM

Eiropas Parlaments nobalso, lai aizsargātu WikiLeaks. Šodien vēsturiski nozīmīgā lēmumā Eiropas Parlaments ierosināja tiesību aktu izstrādi, kas pārtrauktu patvaļīgās banku blokādes pret WikiLeaks un citām organizācijām, kas saskaras ar ekonomisko cenzūru. Tas ir svarīgs signāls no Eiropas likumdevēju puses. Tā ir precedentu, kas tika uzsākti 2010. gada decembrī, nopietnības atzīšana, un kas joprojām ir spēkā, kad Visa, MasterCard, PayPal, Western Union un Bank of America uzsāka vienpusēju, ārpustiesas banku blokādi pret WikiLeaks ziedojumiem. Blokāde organizācijai ir izmaksājusi vairāk nekā 50 miljonu ASV dolāru. ASV valsts kases departaments pagājušā gadā oficiāli konstatēja, ka nav likumīga iemesla, kāpēc WikiLeaks būtu jāiekļauj ASV embargo sarakstā, bet izteikti politiska blokāde turpinās. WikiLeaks atzinīgi novērtē EP deputātu atbalstu šajā svarīgajā jautājumā un piekrīt Eiropas Parlamentam, kas «uzskata, ka to Eiropas uzņēmumu skaits, kuru darbība būtiskā mērā ir atkarīga no iespējām pieņemt ar karti veiktos maksājumus, visticamāk, pieaugs; [un] uzskata, ka sabiedrības interesēs ir paredzēt objektīvus noteikumus, ar ko precizē nosacījumus un procedūras, saskaņā ar kurām karšu maksājumu shēmas drīkst vienpusēji atteikties tās pieņemt.»

Tas uzsver WikiLeaks prasību, ka, ja finanšu blokāde pret WikiLeaks netiek pārtraukta, ASV finanšu gigantiem būs tiesības vienpusēji izlemt, kuri Eiropas uzņēmumi un organizācijas dzīvos vai mirs. Kā jau WikiLeaks iepriekš ir norādījis, šis ir uzbrukums pamattiesībām, ko nevar atstāt bez ievērības. Organizācija jau ir uzsā* tiesas prāvas divās Eiropas jurisdikcijās un gaida galīgo lēmumu prasībā Eiropas Komisijā pret lielākajiem kredītkaršu uzņēmumiem par konkurences likumu pārkāpumiem. Komisijas lēmums gaidāms līdz gada beigām. WikiLeaks šajā jautājumā līdz šim ir uzvarējis visās tiesas sēdēs.

WikiLeaks dibinātājs Džuljens Asanžs teica: « Es atzinīgi vērtēju šo atbildi no ES likumdevēju puses.  Eiropas neatkarība ir svarīga. Bet suverenitāte nepastāv bez ekonomiskās suverenitātes. Politizētajiem ASV finanšu monopoliem nedrīkst atļaut cenzēt Eiropas organizācijas nesodīti.»

--------------------------------------
Avots/Source: http://wikileaks.org/European-Parliament-votes-to.html
Citas vietnes/Other sites: http://www.draugiem.lv/wikileaks/news/?p=8477715
--------------------------------------
LatviaFoWL