Author Topic: teme za diskusije na jezicima zapadnog Balkana  (Read 2382 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

sfinga

• Guest
teme za diskusije na jezicima zapadnog Balkana
« on: March 15, 2011, 15:38:53 PM »

Pozdrav svima,

Za koje teme smatrate da su zanimljive za ovaj forum?

sfinga

Offline runa

• Sr. Member
  • Kerstin
Re: teme za diskusije na jezicima zapadnog Balkana
« Reply #1 on: March 15, 2011, 18:59:57 PM »
Pristupanja NATO-u Hrvatska?

sfinga

• Guest
« Reply #2 on: March 15, 2011, 19:32:09 PM »

Da, bilo bi mozda zanimljivo vidjeti koliko ljudi podrzava pristup NATOu, a koliko ne.

I u ostalim zemljama nase regije?

potjeha

• Guest
« Reply #3 on: March 15, 2011, 20:47:50 PM »
Kad smo već kod NATO, možemo odmah i EU uzeti u obzir.  To nas se svih tiče.

Osim toga, mislila sam tu i tamo prevesti s njemačkog ili engleskog pokoji aktualan članak u vezi Wikileaksa kad su već  naši novinari gotovo skroz zakazali.  ::)

sfinga

• Guest
« Reply #4 on: March 15, 2011, 20:49:50 PM »

Koje clanke imas na umu ako su na engleskom? Nije ni meni tesko da prevodim  :)

Voda

• Guest
« Reply #5 on: March 18, 2011, 10:54:16 AM »
pa, teme bi trebale biti vezane uz Wikileaks, dokumente koje je Wikileaks objavio u nekoj od balkanskih zemalja, kako WL utječe i da li utječe na politku određene zemlje.
ili teme vezane uz Juliana Assange-a
zanimljivo je čuti što je objavljeno u nekoj od zemalja od dokumenata WL.
Hrvatska je danas objavila najzanimljivije depeše u prijevodu
http://www.vecernji.hr/vijesti/objavljujemo-potpune-prijevode-najzanimljivijih-depesa-hrvatskoj-clanak-266205
u Sloveniji je već mjesecima rasprava oko depeše WL o prihvaćanju zatvorenika ih Guantanama. posljedica? pa mijenja se zakon kako bi to moglo biti učinjeno, a dodvoravanje slovenske vlade amerikancima skoro pa ide na živce slovenskoj javnosti i to upravo zbog WL depeše koja je razotkrila prave uzroke promjena u zakonu.
 ;)

sfinga

• Guest
« Reply #6 on: March 18, 2011, 17:07:40 PM »
U Bosni je sve uzavrelo oko neformiranja vlade i nezadovoljstva Hrvatskog naroda. Nisam nasla nista vezano za WL i Juliana Assanga. Pokusacu ponovo da nadjem nesto.

potjeha

• Guest
« Reply #7 on: March 18, 2011, 20:22:08 PM »
Koje clanke imas na umu ako su na engleskom? Nije ni meni tesko da prevodim

Oprosti, ovo mi je bilo nekako promaklo. Mislila sam na prijevode aktualnih članaka o WL-u, Assangeu, depešama, možda i o drugim zviždačkim platformama, dakle, sve što stoji u vezi sa samim Wikileaksom, načinom njegova djelovanja i mogućnostima za budući razvoj naših društava.

Voda

• Guest
« Reply #8 on: March 18, 2011, 22:30:05 PM »
Hrvatska je danas objavila najzanimljivije depeše u prijevodu
http://www.vecernji.hr/vijesti/objavljujemo-potpune-prijevode-najzanimljivijih-depesa-hrvatskoj-clanak-266205

Ako kliknete na ovaj link pronaci ćete obavijest da vijest vise ne postoji. Maknuta je. Cenzura na djelu.
Jos jutros kada sam stavljala ovaj link bilo je prevedenih Wikileaksovih depeša na stranicama Večernjeg lista, sjećam se da je bilo o Podravci, o Mladenu Bajiću, o Jadranki Kosor i još neke kojih se ne mogu sada sjetiti. Nisam ih pročitala, ostavila sam si za kasnije, mislila sam pročitati ću ih u miru nakon posla...a to kasnije nije došlo jer su ti isti prijevodi odstranjeni.
Što sad reći? Cenzura na djelu... Znam da postoji, osjećam je u daljini, ali prvi puta je vidim svojim očima. Da mi nije ovdje ostao link, na Wikileaksovim stranicama mislila bih da sam luda. Cijela me stvar nervira i ljuti. U jedno sam ipak sigurna, Wikileaks je veći neprijatelj i opasniji po korumpiranu hrvatsku vladu nego što to ja to mogu zamisliti.